Co to jest nadżerka?

Nadżerka to choroba szyjki macicy, która może dotyczyć nawet 25% populacji kobiet. Nie wolno jej lekceważyć ponieważ nieleczona może prowadzić do zmian nowotworowych. Nadżerka najczęściej nie daje, żadnych dolegliwości ani objawów, dlatego tak ważne są regularne wizyty u ginekologa.


W przypadku stwierdzenia przez lekarza nadżerki istnieje kilka możliwości leczenia. W naszym gabinecie usunięcie nadżerki może być wykonane za pomocą elektrokoagulacji lub lasera.

Usuwanie nadżerki laserem

Laserowe leczenie nadżerki sprawdza się w leczeniu nadżerki płytkich zmian chorobowych. Metoda jest bezbolesna i charakteryzuje się krótkim czasem gojenia, wynoszącym około 2 tygodni. Polega na odparowaniu laserem wody z nadżerki co prowadzi do natychmiastowego jej obumarcia. Dodatkową zaletą leczenia nadżerki laserem jest brak powstawania blizn na szyjce macicy.

Leczenie nadżerki elektrokoagulacją

Elektrokoagulacja to najczęściej spotykania metoda leczenie nadżerki. Polega na wypaleniu nadżerki iskrą elektryczną. Zabieg trwa kilka minut i nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Czas gojenia po zabiegu wynosi około miesiąca. W tym czasie mogą pojawić się upławy oraz plamienia. Wadą stosowania elektrokoagulacji w leczeniu nadżerki jest powstawanie blizn na szyjce macicy, który mogą być przyczyną komplikacji w czasie porodu. Zabieg nie jest polecany kobietom, które jeszcze nie rodziły.

Usunięcie nadżerki cena

Chcesz usunąć nadżerkę w naszym gabinecie? Zapoznaj się z cennikiem i umów się na wizytę on-line.